Dominik Jamka

Odpowiedzialny za sprzedaż i wsparcie klientów w polskim oddziale easyMarkets. Dominik jest wnikliwym obserwatorem rynku kryptowalut od początków jego istnienia. Prowadzi szkolenia i webinary dotyczące inwestowania w kryptowaluty. Posiada szerokie doświadczenie międzynarodowe w Azji, dalekim wschodzie oraz Europie.

Zainteresowanym rynkami surowcowymi nie umknęły z pewnością obecne wzrosty notowań ropy, która wystrzeliła dynamicznie ponad tegoroczne maksima i tym samym znalazła się na poziomach widzianych ostatnio w 2014 roku.

Motorem napędowym tych wzrostów są obawy o dalsze losy konfliktu w Syrii. Rosja bowiem zapewnia o tym, że zestrzeli każdy pocisk wystrzelony w kierunku tego kraju. Prezydent Trump nie pozostawił tej wiadomości bez echa i odpowiedział na nią w znanym mu stylu za pośrednictwem Twittera.

Z perspektywy technicznej widzimy, że notowania ropy WTI na wykresie 4-godzinnym odbiły od linii trendu biegnącej od dołka z lutego br. i pokonały lokalne poziomy oporu na 63.85, 65.25 oraz okolice ostatnich maksimów na poziomie $66.40 za baryłkę.

Po przełamaniu, opór na 65.25 sprawdził się w roli wsparcia. Podobnie sytuacja ma się obecnie w przypadku znajdującego się wyżej poziomu 66.40. Jeśli notowania utrzymają się ponad nim, istnieje szansa na kontynuację wzrostów z zachowaniem ich dynamiki.

Trudno jednak mówić o celach dla zwyżek na konkretnych poziomach cenowych, są one bowiem odległe jeśli chodzi czas. Jako opór, pod koniec 2014-go roku sprawdził się obszar blisko 69.50. Wcześniej natomiast istotne wsparcie stanowiła strefa rozciągająca się od poziomu 74 USD za baryłkę.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0