Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Dokładnie tydzień temu, 10-go stycznia poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych. Zgodnie z konsensusem, stopa referencyjna została utrzymana na poziomie 1,5%, a taki stan rzeczy utrzymuje się od marca 2015-go roku.

Tego samego dnia kurs USDPLN powrócił do spadków po korekcie, która zaprowadziła kurs do kluczowego oporu (wcześniej wsparcia) w okolicach 3.5150. W rezultacie notowania zamykały sesje ‘na czerwono’ przez 5 dni z rzędu, a dziś ustanowiony został nowy dołek w okolicach 3.3860.

Jako, że na parze widoczny jest wyraźny trend spadkowy, można rozglądać się za okazjami do sprzedaży po korektach / umocnieniach. Najbliższe wsparcie znajdzie się wtedy na ostatnim dołku, natomiast kluczowy obszar obrony w przypadku USDPLN widoczny jest w pobliżu 3.36.

Pro-spadkowe nastawienie na tej parze zakwestionowane zostanie dopiero w momencie zamknięcia notowań z powrotem ponad oporem na 3.5150.

Czy ten artykuł był pomocny?

13 0 0