Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Notowania pary walutowej USDCHF dynamicznie osuwały się po przełamaniu kluczowego wsparcia na 0.9710. W drodze na południe przełamane zostało jeszcze między innymi  znaczące wsparcie na 0.9460, które powstrzymywało niedźwiedzie od drugiej połowy 2015-go roku.

Ostatecznie notowania ustanowiły dołek w okolicach 0.9188, po czym rozpoczęła się korekta wzrostowa. Jak widać na poniższym wykresie dziennym, przełamane wsparcie na 0.9460 dwukrotnie zadziałało jako opór, jednak pod koniec ubiegłego tygodnia uległo naporowi kupujących.

Takie zachowanie akcji cenowej wskazuje na zmianę krótkoterminowej tendencji i potencjał do dalszego wzrostu kursu. Obecnie ponownie testowany jest poziom 0.9460, który znowu może sprawdzić się w roli wsparcia. Nieco niżej znajduje się natomiast wsparcie diagonalne w postaci linii trendu biegnącej od tegorocznych minimów.

W przypadku realizacji pro-wzrostowego scenariusza i utrzymania wymienionych wyżej poziomów wsparcia, spodziewany jest ruch w kierunku oporu na 0.9585. Kolejny kluczowy opór znajduje się natomiast blisko 0.9710.

Dodatkowo, warto mieć na uwadze decyzje odnośnie polityki pieniężnej jaką w najbliższy czwartek podejmie Szwajcarski Bank Narodowy (SNB). Szansę na podwyżkę stóp procentowych w tym miesiącu są raczej niewielkie, natomiast poprawa sytuacji gospodarczej w Szwajcarii może pozytywnie wpłynąć na retorykę SNB.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0