Dominik Jamka

Odpowiedzialny za sprzedaż i wsparcie klientów w polskim oddziale easyMarkets. Dominik jest wnikliwym obserwatorem rynku kryptowalut od początków jego istnienia. Prowadzi szkolenia i webinary dotyczące inwestowania w kryptowaluty. Posiada szerokie doświadczenie międzynarodowe w Azji, dalekim wschodzie oraz Europie.

Podczas wczorajszej sesji Bank Kanady zdecydował się na utrzymanie stóp procentowych, na dotychczasowym poziomie 1,25% (overnight repo rate). Nie było to zaskoczeniem dla rynków, bowiem prawdopodobieństwo podwyżki wyceniano na niespełna 18%.

BoC zauważa, że inflacja zbliża się do poziomu 2%, a w obecnym roku ma być nieco wyższa niż przewidywano w styczniowym raporcie. Do podwyżki stóp procentowych z czasem może przyczynić się właśnie postęp w realizacji celu inflacyjnego oraz wzrost płac. W oświadczeniu powtórzył się także element mówiący o tym, że bank nadal będzie kierował się napływającymi  danymi makroekonomicznymi oraz monitorował wpływ zmiany stóp procentowych na gospodarkę.

Wczorajsze wydarzenia w Kanadzie doprowadziły do osłabienia Loonie. Wciąż jednak notowania USDCAD znajdują się pod kluczowym oporem na 1.2625. Przy okazji analizy z 5-go kwietnia był to pierwszy poziom docelowy po wybiciu z formacji głowi z ramionami, widocznej na poniższym wykresie dziennym.

Jeśli wcześniejsze wsparcie na 1.2625, a obecnie opór wytrzyma napór kupujących, może się okazać, że notowania dalej będą zmierzały do dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, w którym para przebywa od września br.

W przypadku przejęcia kontroli przez byki na dłuższy czas, kurs kierować się może do lokalnej strefy oporu między 1.2780 – 1.2830. Tam też należy się liczyć z potencjalną presją ze strony podaży.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0