Indeks dolara amerykańskiego wykazuje tendencję wzrostową od stycznia tego roku. Para miała duże odwrócenie po tym, jak Rezerwa Federalna wydała decyzję w sprawie stóp procentowych. W komunikacie bank odwrócił wcześniejsze jastrzębie opinie i powiedział, że będzie cierpliwy w kwestii podwyżek stóp procentowych w przyszłości. To był zły znak dla dolara amerykańskiego, który zareagował znacznym spadkiem. Jednak później indeks dolara nadal się rozwijał i osiągnął najwyższy poziom od grudnia ubiegłego roku.

Powodem jest to, że inne kraje, które tworzą indeks dolara, nie radzą sobie dobrze. W Europie gospodarka przechodzi trudny okres, w którym kraje przechodzą różne problemy. Ostatnie dane pokazują, że Niemcy mogą wejść w recesję jeszcze w tym roku. Ostatnie dane dotyczące zamówień w przemyśle, produkcji przemysłowej i produkcji przemysłowej były słabsze niż oczekiwano. We Francji kraj boryka się z zamieszkami jako opozycja przeciwko wierzchowcom Emmanuela Macrona. Zagraża to tempem powrotu do zdrowia. We Włoszech kraj znajduje się obecnie w recesji. Inne kraje europejskie też nie radzą sobie dobrze. 

W Japonii otatnie dane pokazują, że stopa inflacji w tym kraju pozostała poniżej celu 2%. O ile stopa bezrobocia była niska, nie przełożyła się ona na zwiększenie wydatków konsumpcyjnych. Wysiłki tego kraju, aby stymulować te wydatki, również nie były skuteczne.

W Wielkiej Brytanii gospodarka przeżywa trudny okres, ponieważ Brexit nadal zaśmieca gospodarkę. W rzeczywistości opublikowane wczoraj dane ekonomiczne pokazały, że gospodarka kraju rozwijała się najwolniej od lat w czwartym kwartale. Spowodowane było to wieloma czynnikami, takimi jak niskie inwestycje kapitałowe i niskie wydatki konsumpcyjne. Powolny wzrost będzie prawdopodobnie kontynuowany wraz z utrzymaniem się niepewności dotyczącej Brexitu.

Słabość ma również miejsce w Kanadzie, Szwajcarii i Szwecji, innych składnikach indeksu dolara.

Z drugiej strony gospodarka USA radzi sobie całkiem nieźle. Inflacja została ograniczona, a gospodarka nadal dodawała nowe miejsca pracy. W rzeczywistości w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zatrudnienie poza rolnictwem wzrosło o ponad 300 tys., Co jest rekordem. Płace rosną, a zyski przedsiębiorstw również są dobre. Kraj negocjuje także umowę handlową z Chinami, która ma potencjał przyspieszenia wzrostu w tym kraju.

Dlatego też, podczas gdy Fed ogłosił, że będzie cierpliwy, prawdą jest, że nadal jest jastrzębi dla gospodarki. Może to spowodować w tym roku jedną lub dwie podwyżki. W związku z tym istnieje prawdopodobieństwo, że indeks USD będzie nadal wzrastał.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0