Zespół easyMarkets

Jesteśmy komunikatywnym zespołem społecznościowym. Obserwuj nasze profile na Twitterze, Facebooku, G+, YouTube i Linkedin, by mieć dostęp do ciekawych artykułów, filmów, konkursów, porad, wiadomości i wielu więcej informacji!

Widoczna słabość kiwi po wyborach w Nowej Zelandii przyczyniła się do utworzenia krótkoterminowego trendu spadkowego na parze NZDJPY. Jak widać na poniższym wykresie 4-godzinnym, po przełamaniu oporu na 81.40 ustanowiony został szczyt ówczesnego trendu wzrostowego na poziomie 82.76.

Następnie notowania powróciły do poziomu 81.40, który z oporu zamienił się we wsparcie. Jednakże dwie kolejne próby ruchu w kierunku północnym zakończyły się niepowodzeniem i ostatecznie w obecnym tygodniu wsparcie na 81.40 poległo. Jednocześnie przełamana została linia trendu wzrostowego biegnąca od dołka z 11-go września.

Omówione wyżej zachowanie akcji cenowej jak i obecność pod 20-okresową SMA wskazują na przejście do krótkoterminowego trendu spadkowego. Można zatem rozglądać się za okazjami sprzedażowymi jeśli dojdzie do testu oporu na 81.40, przełamanej linii trendu lub 20-okresowej SMA.

Celem dla potencjalnych pozycji krótkich będzie wtedy wsparcie w okolicach 80.30. Kolejny kluczowy poziom obrony znajduje się natomiast 85-pipsów niżej, przy 79.45.

Przedstawiona sytuacja techniczna może uledz znaczącej zmianie w związku z decyzją Banku Rezerw Nowej Zelandii w sprawie stóp. Informację nt. poziomu stóp poznamy dziś o 22:00.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0