Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Jak zawsze po istotnym ruchu cen za sprawą danych makro z amerykańskiego i kanadyjskiego rynku pracy zachodzi pytanie: wybór której pary byłby optymalny z punktu widzenia daytradera?

Poniżej zamieszczam zestawienie trzech par walutowych z oznaczonym rynkiem minutę po publikacji danych oraz oznaczonym zasięgiem ruchu cen. Wszystkie wykresy sa 1M.

USDCAD: Minutę po danych był kwotowany na poziomie 1.2765 (chociaż transakcję testową po danych udało mi się zrealizować nawet po kursie 1.2786) w ciągu paru minut osiągnął minimum na poziomie 1.2715. W związku z umocnieniem USD w późniejszej fazie sesji, rynek na parze USDCAD wrócił do poziomu wyjścia. W takim przypadku poziom zero (brake-even point) lub też wypracowany zysk powinien być chroniony zleceniem Stop Loss.

EURUSD: Bezpośrednio po danych NFP dolar osłabił się do poziomu 1.1685. Dane nie były jednoznacznie słabe i po początkowym osłabieniu, USD zaczął się umacniać. Daytrading w oparciu o dane NFP raczej nie skończyłby się tutaj pozytywnie.

AUDCAD okazał się najlepszym wyborem. Notowania spadły o około 60 pipsów.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0