W tym tygodniu handlowcy prawdopodobnie skupią się na następujących kwestiach.

Wybory w Nigerii

Dziś oczekuje się, że organ wyborczy Nigerii opublikuje wyniki wyborów powszechnych, które miały miejsce w sobotę. Wybory prezydenckie odbyły się między urzędnikiem, Muhamadiem Buhari i byłym wiceprezydentem Atiku Abubakah. W niedzielę ogłoszono, że w niektórych państwach doszło do przemocy, co doprowadziło do śmierci trzech osób. Handlowcy prawdopodobnie będą na to uważać ze względu na ważną rolę, jaką Nigeria odgrywa w przemyśle naftowym.

Korea Północna 

W tym tygodniu drugie spotkanie Donalda Trumpa i Kim Jong Un odbędzie się w Hanoi. Celem spotkania jest przeprowadzenie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Oczekuje się, że Kim Jong Un poprosi USA o zaprzestanie sankcji, które przyczyniły się do hobbingu gospodarki. Donald Trump ma poprosić o konkretne środki dotyczące denuklearyzacji. W miarę zbliżania się rozmów handlowcy najprawdopodobniej skoncentrują się na jenie japońskim, który jest ważnym pośrednikiem dla problemu Korei Północnej.

Mueller

Choć nie zostało to potwierdzone, istnieje prawdopodobieństwo, że Robert Mueller sfinalizuje swoje 16-miesięczne dochodzenie w sprawie zmowy pomiędzy kampanią Donalda Trumpa a Rosją. W toku śledztwa oskarżono kilka osób, które były bezpośrednio zaangażowane w wybory. Z powodu nowo mianowanego generała prokuratora generalnego Williama Barr’a, oświadczając, że przedstawi on swój własny raport kongresowi na podstawie ustaleń Mullera, Demokraci stwierdzili, że będą wymagać od Muellera złożenia zeznań przed kongresem w sprawie, po tym, jak zakończy dochodzenie. Donald Trump i jego rodzina nie zeznawali przed Muellerem. Jeśli raport zostanie opublikowany, doprowadzi to do fal uderzeniowych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Nawet jeśli prezydent zostanie zwolniony, jego problemy prawne będą prawdopodobnie kontynuowane z powodu innych śledztw.

Brexit

Handlowcy będą prawdopodobnie nadal koncentrować się na Brexicie, gdy zbliża się termin 29 marca. Obecnie nie ma pewności, co się stanie, gdy nadejdzie dzień. Theresa May próbuje negocjować z przywódcami Unii Europejskiej, którzy odrzucili jej propozycje dotyczące ochrony. Eksperci uważają, że premier albo poprosi o przedłużenie, albo zabierze rachunek w parlamencie w ostatniej chwili. To najprawdopodobniej zmusi parlamentarzystów do głosowania nad swoim rachunkiem lub odrzucenia go, wprowadzając Brexit bez umowy.

Dane ekonomiczne

Handlowcy otrzymają dane ekonomiczne w tym tygodniu. We wtorek Wielka Brytania będzie miała przesłuchania w sprawie inflacji, podczas gdy USA wydadzą pozwolenia na budowę i dane o zaufaniu konsumentów CB. W środę ADP opublikuje dane o zatrudnieniu za luty, podczas gdy Kanada wyda swoje numery CPI. W czwartek Chiny opublikują wskaźniki PMI dla przemysłu, aw piątek Departament Pracy wyda oficjalne dane o zatrudnieniu.

Mobile World Congress

Entuzjaści technologii zaczęli spotykać się w Barcelonie na Światowym Kongresie Mobilnym. To największe wydarzenie w technologii, które widzi duże premiery firm technologicznych. Wczoraj Huawei ogłosił swoją wersję składanego telefonu, który będzie sprzedawał za 2000 $. Handlowcy będą prawdopodobnie nadal koncentrować się na tym wydarzeniu, które przedstawi przyszłość technologii. Najbardziej koncentrują się na 5G

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0