To był ważny tydzień dla wszystkich uczestników rynku. W tym artykule znajdziesz podsumowanie najważniejszych wydarzeń tygodnia oraz ich znaczenie dla inwestorów.

Zgromadzenie Ogólne ONZ

W tym tygodniu światowi przywódcy odbyli coroczną pielgrzymkę do Nowego Jorku, aby wziąć udział w dorocznym walnym zgromadzeniu. Spotkanie to zapewnia liderom możliwość dzielenia się i wyrażania swoich poglądów na temat kluczowych problemów mających wpływ na świat. Donald Trump był bacznie obserwowany, a we wtorek wygłosił przemówienie, które dotyczyło bezpieczeństwa i suwerenności. Co najważniejsze, on spierał się z globalizmem. Podczas spotkań spotkał się z kluczowymi liderami, w tym z Abe Japonii, i ogłosił, że oba kraje pracują nad umową.

Polityka USA

W zeszłym tygodniu w New York Times opublikowano raport o bombach. Sugerowało to, że zastępca prokuratora generalnego zasugerował potajemne nagranie prezydenta i lobby za jego zwolnienie. W poniedziałek doszło do zamieszania związanego z jego kadencją. Byłaby to ważna wiadomość, ponieważ zastępca AG nadzoruje dochodzenie w sprawie specjalnego doradcy. Jego rezygnacja lub ostrzał doprowadziłby do kryzysu konstytucyjnego.

Wczoraj odbyło się bardzo wyczekiwane przesłuchanie pomiędzy kanclerzem Naczelnego Sądu Najwyższego Trumpa i pojawiły się oznaki, że republikanie zagłosują za przyjęciem. To będzie główne zwycięstwo Donalda Trumpa przed półfinałami.

Rezerwa Federalna

W środę Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe po raz trzeci w tym roku. Przewidywano również kolejną podwyżkę w grudniu i kolejne trzy w 2019 r. Decyzja ta doprowadziła do silniejszego dolara, ponieważ przed spotkaniem wielu analityków uważało, że Fed nie zamierza podnieść ceny w grudniu. Ponadto wielu inwestorów uważa, że ​​Fed zbliża się do końca wskazówek naprzód, które rozpoczęły się po kryzysie. Dalsze wskazówki oznaczają, że Fed daje wskazówki, co zrobi podczas kolejnych spotkań. Wczoraj oficjalne dane rządowe pokazały, że gospodarka wzrosła w drugim kwartale o 4,2%.

RBNZ

W tym tygodniu odbyło się również posiedzenie Banku Rezerwy Nowej Zelandii. Bank pozostawił stopy bez zmian, zgodnie z oczekiwaniami. Stwierdził również, że polityka niskich stóp procentowych będzie obowiązywała do 2020 roku. Bank zagłosował na korzyść słabszego kiwi, który jest przydatny w gospodarce eksportowej kraju. Dzień przed decyzją kraj opublikował dane dotyczące handlu, które wykazały rosnący deficyt.

Tesla

W czwartek Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała oświadczenie, w którym wszczęła proces sądowy przeciwko Elon Musk. Jest to związane z tweetem, który powiedział, że zabezpieczył fundusze, aby przejąć firmę w prywatne ręce. SEC chce zakazać Musk prowadzenia wiodącej spółki notowanej na giełdzie. Jego odejście z Tesli będzie ważną wiadomością dla firmy, która musiała sprostać wielu wyzwaniom produkcyjnym.

MAMA

W tym tygodniu opublikowano nowy raport, który pokazał, że globalne fuzje i przejęcia przyspieszyły w tym roku. YTD, transakcje o wartości ponad 3,3 biliona USD zostały dokonane, co stanowi 40% w stosunku do zeszłego roku. Te oferty zostały wzmocnione przez obniżki podatków ze Stanów Zjednoczonych i dostosowania firmy do trwających zagrożeń dla konkurencji. Ta liczba została wzmocniona przez megaprojekty, które są transakcjami o wartości przekraczającej 5 miliardów dolarów.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0