W tym tygodniu Donald Trump spotkał się z Kim Jong Un i jego delegacją w Hanoi w Wietnamie, gdzie obaj mieli omówić denuklearyzację półwyspu. Po udanym pierwszym dniu spotkań obaj przywódcy nie spotkali się na drugi dzień. W oświadczeniu Stany Zjednoczone oświadczyły, że Korea Północna chce zwolnienia z sankcji, nie proponując żadnych ustępstw w sprawie broni jądrowej. Korea Północna obwiniała USA za bycie jednostronnym w negocjacjach. Powiedzieli, że nie otrzymali żadnego zwolnienia z sankcji pomimo podjęcia wstępnych kroków w kierunku denuklearyzacji. 

Szterling był zwycięzcą w tym tygodniu. Jest to obawa, że Wielka Brytania opuści Wielką Brytanię bez rozproszenia porozumienia. W przemówieniu do parlamentu Theresa May powiedziała, że prawdopodobnie będzie dążyć do przedłużenia dnia Brexitu, jeśli jej propozycje nie spotkają się z aprobatą Parlamentu. W tym samym tygodniu Jeremy Corbyn z Partii Pracy powiedział, że partia poprze kolejne referendum. Chociaż obietnica przedłużenia przez Theresę May została przyjęta z zadowoleniem, ryzykowała ona także wzrostem niepewności w kraju, co mogłoby ograniczyć inwestycje.

Kolejna ważna wiadomość pochodzi z Izraela, gdzie prokurator generalny tego kraju ujawnił, że wniesie oskarżenia przeciwko Benjaminowi Netanyahu. Opłaty są spowodowane trzema sprawami, które są przedmiotem dochodzenia od ponad dwóch lat. Prokuratorzy uważają, że mają mocną argumentację przeciwko premierowi. Inne sprawy zostały wniesione przeciwko jego żonie Sarze. Nadchodzi miesiąc, zanim oczekuje się, że kraj wybierze się na wybory, w których Netanjahu ma wygrać swoją piątą kadencję.

Tesla ponownie pojawił się w wiadomościach. W tym tygodniu kontynuowana była jego walka z Securities and Exchange Commission (SEC). Nastąpiło to po tym, jak SEC poprosił sędziego o interwencję na stanowisku dyrektora generalnego Tesli, który przyznał się do zamieszczenia tweeta bez koniecznych aprobat prawnych. To właśnie ten tweet doprowadził do rezygnacji z radcy prawnego spółki. W serii tweetów, Elon Musk zaatakował SEC, co doprowadziło do apeli jego rezygnacji z takich jak Jim Cramer.

Inwestorzy skupili się również na ropie naftowej. W poniedziałek prezydent USA wysłał tweeta z prośbą do OPEC o zwiększenie produkcji w celu obniżenia cen. Nastąpiło to po gwałtownym wzroście ceny ropy naftowej po spotkaniu OPEC w Wiedniu. Kartel zgodził się na obniżenie produkcji w celu podniesienia cen. Jednak ceny później odzyskane, ponieważ inwestorzy stwierdzili, że OPEC może nie reagować na zagrożenia Trumpa.

W Stanach Zjednoczonych atmosfera polityczna nadal była podgrzewana po tym, jak były prawnik Trumpa złożył publiczne oświadczenia przed kongresem. W zeznaniach prawnik, który spędził wiele lat w więzieniu, oskarżył swojego byłego szefa o oszustwo i rasizm,  i popełnianie przestępstw podczas pełnienia urzędu. Po oświadczeniu Demokraci powiedzieli, że zwiększą swoje dochodzenia w sprawie prezydenta.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0