W tym tygodniu parlament Wielkiej Brytanii głosował, że obejmie on okres Brexitu. To był cios dla Theresy May, która miała nadzieję zmusić posłów do głosowania za jej porozumieniem przed ostatecznym terminem piątkowym. Wydaje się, że kraj pozostanie w Unii Europejskiej przez dłuższy czas, gdy posłowie znajdą drogę naprzód. Będzie to możliwe, ponieważ zagłosowali już za przedłużeniem terminu 29 marca. Począwszy od dziś, członkowie zaczną szukać wielu opcji.

Kolejne referendum

Wielu lewicowych członków uważa, że kraj powinien udać się na kolejne referendum. Pytania do tego referendum byłyby podobne do tych z innego referendum, ale miałyby również umowę Theresy May. Lider pracy, Jeremy Corbyn, wyraził poparcie dla takiego porozumienia, ale prawdopodobnie nie przejdzie. Dzieje się tak, ponieważ wielu deputowanych traci wiarygodność, jeśli zagłosuje za kolejnym referendum.

Odwołaj art. 50

Inną opcją, która zostanie rozważona, jest to, czy odwołać art. 50. Chodzi o przedstawienie umowy Theresy May parlamentarzystom, a jeśli się jej sprzeciwią, odwołanie art. 50. To też prawdopodobnie nie nastąpi z powodu eurosceptycznych członków parlamentu. Rzeczywiście, wczoraj Jacob Mogg, który jest jednym z najbardziej eurosceptycznych posłów, powiedział, że może głosować za umową Theresy May. Twierdził, że ma teraz dwie opcje: głosować na jej umowę lub w ogóle nie mieć Brexitu.

Unia Celna

Ta opcja pozwala Wielkiej Brytanii opuścić UE bez porozumienia, ale szybko poruszyć negocjacje w sprawie nowej umowy o unii celnej. Unia celna przyczyni się do poprawy ciągłości w prowadzeniu interesów w Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.

Wspólny rynek 2.0

W tym wariancie Zjednoczone Królestwo pozostanie na jednolitym rynku z UE. Czyni to, przyłączając się do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) i pozostając w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Aby zastąpić irlandzki mechanizm zabezpieczający, powstanie kompleksowe partnerstwo celne, które umożliwi ciągłą swobodę przemieszczania się. Wyzwanie z tym związane polega na tym, że Zjednoczone Królestwo odpowiada przed sądami europejskimi. W negocjacjach posłowie chcą uczynić to wykonalnym za pomocą sądów brytyjskich.

Kompromis Malthouse

To kompromis przedstawiony przez Kit Malthouse. Celem jest przekazanie umowy Theresy May, bez kontrowersyjnych kwestii związanych z ochroną wsteczną. Następnie blokada ruchu zostanie zastąpiona innymi środkami.

W oczekiwaniu na obrady w parlamencie funt szterling był stosunkowo niewzruszony. To dlatego, że nikt nie wie dokładnie, co się stanie. Na poniższym wykresie rocznym para jest zbliżona do poziomu 50% Fibonacciego. W przypadku umowy para może osiągnąć wysokość 1,4000.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0