Karol Kobylarz

Client Relations Manager i Analityk Fundamentalny, współpracę z easyMarkets rozpoczął w 2015 roku, z branżą forex związany od 5 lat. Jego zadaniem jest utrzymanie najwyższych standardów w kontaktach z klientami oraz prowadzenie szkoleń. Specjalista Rynku Walutowego.

Nowy miesiąc ma tendencję do wprowadzania nowych aspektów na światowy rynek. W ubiegłym miesiącu główne aspekty rynku dotyczyły nasilającego się globalnego konfliktu handlowego. W tym miesiącu zmienność na globalnych rynkach może wzrosnąć w miarę pojawiania się nowych danych i informacji na rynku. Poniżej znajdują się kluczowe rzeczy, których możemy się spodziewać w tym miesiącu.

Banki centralne

W tym miesiącu banki centralne spotkają się, aby dokonać przeglądu swojej polityki pieniężnej. Już teraz niektóre banki centralne, takie jak Bank of Japan, już się spotkały i zadeklarowały, gdzie stoją w polityce pieniężnej. BOJ wskazał, że będzie kontynuował politykę dotyczącą kryzysu w najbliższej przyszłości. Jednak działania Banku Japonii będą miały ogromne znaczenie w tym miesiącu. W ciągu ostatniego tygodnia bank wspierał swój rynek obligacji, więc handlowcy będą chcieli zobaczyć swoje działania w tym miesiącu.

Rezerwa Federalna będzie pierwszym bankiem, który spotka się w tym miesiącu. Handlowcy będą czekać na wskazanie, czy poprzednie stanowisko banku centralnego pozostanie. Wcześniej bank wskazał na jeszcze dwie podwyżki stóp procentowych w tym roku. Będą również chcieli usłyszeć reakcję Fedu na Donalda Trumpa, który skrytykował jego stanowisko wobec stóp procentowych.

Za Fed pojawi się Bank Anglii. Na poprzednim posiedzeniu liczba urzędników BOE wspierających podwyżki stóp procentowych wzrosła do trzech. Podczas tego spotkania handlowcy będą chcieli sprawdzić, czy BOE się podniosą, a jeśli nie, to powiedzą urzędnicy.

Po nich pojawią się RBA i RBNZ, które wydadzą decyzję w sprawie stóp procentowych odpowiednio 7 i 9 sierpnia.

Handel

Wczoraj na rynkach pojawiła się luka, gdy okazało się, że USA i Chiny ponownie rozpoczynają rozmowy na temat handlu. To spowodowało, że rynki gwałtownie wzrosły, gdy pojawiła się łatwość. Już teraz wyniki wojny handlowej były złe dla wszystkich uczestników. W Stanach Zjednoczonych konsumenci zmuszeni byli płacić wyższe ceny, a firmy obniżyły swoje szacunki. W Chinach firmy ogłosiły plany przeniesienia produkcji do innych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Jednak z dnia na dzień USA zmieniło stanowisko i ogłosiło, że kraj postawi 25% cła na chińskie towary o wartości przekraczającej 200 miliardów dolarów.

Dlatego ta kwestia znajdzie się na czele wszystkich decyzji handlowych w tym miesiącu. Aby ukarać USA, Chiny – które mają mniejszy eksport do USA – prawdopodobnie wykorzystają strategie pozataryfowe, takie jak zmniejszenie lub powstrzymanie zadłużenia wobec USA.

Polityka USA

Polityka w USA będzie się przegrzewać, gdy zbliżają się wybory w połowie kadencji. W ciągu miesiąca będzie kontynuowany proces byłego przewodniczącego kampanii Trumpa, Paula Manaforta, co doprowadzi do kolejnych rewelacji. Ponadto sonda Muellera będzie kontynuowana i prawdopodobnie Donald Trump zgodzi się usiąść z nim na rozmowę kwalifikacyjną. Dlatego handlowcy powinni uważnie śledzić rozwój sytuacji.

Ropa naftowa

W tym miesiącu rozpoczną się niektóre z amerykańskich sankcji nałożonych na Iran. W poniedziałek Donald Trump rozszerzył gałąź z oliwek na irańskich przywódców, mówiąc, że jest gotów spotkać się z nimi bez żadnych warunków.Przywódcy odrzucili propozycję spotkania. Zagrozili blokowaniem eksportu ropy naftowej z innych krajów stanu Zatoki. W tym miesiącu kwestia Iranu będzie kontynuowana, co może doprowadzić do wzrostu cen ropy.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0