Bank Anglii (BOE) wyda dziś drugą decyzję w sprawie stóp procentowych. Oczekuje się, że bank pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie 0,75%. Będzie to piąty z rzędu okres, w którym bank pozostawił bazową stopę kredytową bez zmian. W sierpniu ubiegłego roku ceny wzrosły o 25 punktów bazowych. Decyzja sama w sobie nie będzie rynkowym czynnikiem napędowym, ponieważ została już wyceniona. Przesunięcie rynku jest towarzyszącym oświadczeniem, które przedstawi uzasadnienie decyzji w sprawie stóp procentowych. Właśnie w tym dokumencie bank ogłosi, jakie ma plany na cały rok.

Jest to trudny okres dla gospodarki Wielkiej Brytanii. Królestwo ma zaledwie 50 dni na opuszczenie Unii Europejskiej, do której należy od wielu lat. W ostatnich tygodniach dom wspólnoty głosował przeciwko porozumieniu o wyjściu, które zostało wynegocjowane przez rząd Theresy May. Rząd wydaje się być tak głęboko podzielony, że niemożliwe jest zobaczenie scenariusza, w którym nie ma twardego Brexitu ani Brexitu bez umowy. Część partii Theresy May chce odejść bez umowy, a druga chce zawrzeć umowę, która zapewni ciągłość dla kraju. Z drugiej strony, Partia Pracy wydaje się być przeciwna jakiejkolwiek transakcji, którą Theresa May wnosi na stół.

Dlatego istnieją trzy scenariusze. Po pierwsze, istnieje mało prawdopodobny scenariusz, w którym odbywa się dwubiegunowość, a posłowie głosują za umową, która jest wspierana przez Theresę May. Po drugie, istnieje możliwość, że nie dojdzie do Brexitu. Będzie to miało tragiczne konsekwencje dla Wielkiej Brytanii. Rzeczywiście wiele firm, takich jak Nissan i Airbus, ogłosiło, że zamierza opuścić Wielką Brytanię w przypadku braku Brexitu. Trzeci scenariusz polega na przedłużeniu terminu. Chociaż przyniesie to pewien spokój na rynku, zwiększy to także niepewność na dłuższy czas.

W tym tygodniu PMI dla usług w regionie zbliżył się do 50, co jest wskaźnikiem kurczenia się. Wskaźnik PMI dla sektora budowlanego wynoszący 50,6 był również zbliżony do poziomu 5o, a w zeszłym tygodniu wskaźnik PMI dla przemysłu spadł do 52,8 z 54,2. Zmiana roszczenia uległa również zwiększeniu w miarę spowolnienia sprzedaży detalicznej.

Dlatego w obliczu słabnącej gospodarki i ryzyka braku porozumienia Brexit, istnieje prawdopodobieństwo, że BOE zabrzmi ostrożnie w dzisiejszej decyzji. Jeśli tak się stanie, para GBP / USD prawdopodobnie spadnie do poziomu 1.28500, który jest również poziomem 50% Fibonacciego

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0