US Shutdown oficjalnie się zakończyło – przynajmniej tymczasowo. Administracja Trumpa zgodziła się w ubiegły piątek, by ponownie otworzyć rząd federalny na trzy tygodnie, podczas gdy negocjacje na temat niesławnego muru trwały nadal.

Zamknięcie to było najdłuższym w historii Stanów Zjednoczonych, począwszy od 22 grudnia i trwało do 25 stycznia – pozostawiając pracowników i personel Białyego Domu bez płacy. Na szczęście dla rynków (i handlowców) US Bureau of Labor Statistics pozostało finansowane, unikając jakichkolwiek opóźnień w dzisiejszym wydaniu NFP.

Niektórzy analitycy oczekują, że w tym miesiącu komunikat NFP (opublikowany o godzinie 1.30 GMT) ujawni opór historycznie długiego zamknięcia. Inni oczekują, że KPK zaskoczy rynki. Jak widać w easyMarkets Inside Viewer – handlowcy wydają się niepewni; z 54% Sprzedażą EUR / USD i 46% Kupnem.

Jeszcze inne grupy nie spodziewają się żadnych niespodzianek, ponieważ rynek pracy pozostaje solidny – nawet jeśli prognozy dotyczące dodawania stanowisk pracy są znacznie ograniczone z poprzedniego 312K, a wzrost płac ma spaść z poprzedniego 0,4%. Ogólnie jednak wzrost płac nadal utrzymuje się na poziomie 10 lat.

Nawet gdy grudniowe zatrudnienie znacznie przekroczyło konsensus 179 tys. (Z 312 tys.), Rynki zareagowały ostrożnie. Było to prawdopodobnie wynikiem ogólnej niepewności, w tym obaw przed globalnym spowolnieniem gospodarczym, trwającymi i nierozwiązanymi napięciami handlowymi między USA a Chinami i coraz bardziej gołębim Fedem.

 Dodatkowym powodem do obaw jest fakt, że sprzedaż nowych domów mieszkalnych spadła w grudniu, a raport dotyczący produkcji ISM spadł o 5,2% w porównaniu z listopadem 59,3%. Dalsze wskazanie spowolnionego wzrostu gospodarczego.

Źródło: instituteforsupplymanagement

Po drugiej stronie tego strachu jest jednak optymizm: PMI odnotowano na dwumiesięcznym maksimum (54,9%), a raport ADP (opublikowany 30 stycznia) przewyższył skoki konsensusu o 180 000 do 213K.

Tak więc jedyną rzeczą, która jest pewna, jest to, że niepewność wydaje się być na porządku dziennym.

easyMarkets oferuje doskonałe narzędzia do zarządzania ryzykiem, które chronią Twoje konto podczas wahań i niepewności. dealCancellation pozwala cofnąć przegrane transakcje w ciągu godziny od otwarcia, za niewielką opłatą i easyTrade, pozwala na handel bez wymagań depozytu zabezpieczającego i znanego ryzyka zdefiniowanego przez inwestora.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0