easyMarkets

With over a decade of trading expertise and 100,000 fulfilled clients in 160 countries worldwide, easyMarkets will tick all your boxes whether you are a new or experienced trader, affiliate or introducing broker. Trade currencies, commodities, metals, vanilla options and indices from one place without the jargon, complicated offers and confusing terms! Welcome to the exciting world of trading. Welcome to easyMarkets.

Kurs pary walutowej USDPLN poruszał się od początku roku w trendzie spadkowym, gdzie notowania od szczytu na 4.2793 osunęły się dynamicznie do dołka w okolicach 3.5160. Tam cena znalazła wsparcie i jak widać na poniższym wykresie dziennym, po odbiciu przełamana została przyspieszona linia trendu biegnąca od szczytu z 21-go kwietnia br.

Linia ta została następnie przetestowana, ale tym razem w roli wsparcia. Pozytywny test zaprowadził notowania na wyższe poziomy tworząc wzrostowy układ wskazujący na zmianę trendu.

W obecnym tygodniu ruch wzrostowy znacznie przyspieszył, a kurs znalazł się w obszarze oporu zlokalizowanego w obrębie poziomu 3.70. Warto dodać, że takiego rajdu nie widzieliśmy od początku trwania trendu spadkowego, co wskazuje na zmianę w momentum.

Obecnie oczekiwane jest korekcyjne odbicie od obszaru oporu na 3.70, gdzie wsparcie zapewnić powinien obszar w okolicach 3.61. Jeśli jednak byki nadal mają utrzymywać kontrolę, to po korekcie i przełamaniu oporu na 3.70, notowania powinny kierować się do kolejnego kluczowego obszaru obrony w okolicach 3.82.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0