Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Dolar amerykański mocno osłabia się w ostatnim czasie między innymi w stosunku do jena japońskiego. Spadki aktywowały się po przełamaniu wsparcia w okolicach 111.00 i ponownym teście tego obszaru jako nowego oporu.

Wczoraj natomiast kurs zamknął się pod linią trendu (wparciem trójkąta) biegnącą od dołka z sierpnia 2016-go roku. Nieubłaganie zbliża się także koniec tygodnia i jeśli notowania zamkną się pod tą linią także na wykresie tygodniowym, będzie to istotna oznaka słabości z wyższego interwału.

Najbliższy obszar wsparcia znajdziemy teraz w okolicach 108.00. Stanowi on jednocześnie dolne ograniczenie konsolidacji, która przybrała formę prostokąta i trzyma notowania w ryzach od kwietnia ubiegłego roku.

W przypadku skutecznego odbicia od wspomnianego wyżej wsparcia, opór stanowić powinna przełamana linia trendu wzrostowego, natomiast horyzontalny obszar obrony znajdziemy w pobliżu 111.00.

Gdyby jednak niedźwiedzie kontynuowały spychanie notowań pod 108.00, otwarta zostanie droga do 105.50, skąd swój początek miał rajd wzrostowy po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, w listopadzie 2016-go roku.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0