Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Para walutowa NZDCAD poruszała się w trendzie spadkowym od czerwca ubiegłego roku. We wrześniu trend ten zwolnił i każdy kolejny dołek był wyznaczany tylko na niewiele niższym poziomie od poprzedniego, co doprowadziło do utworzenia formacji klina, którego nachylenie było zgodne z panującym trendem.

Wspomniana wyżej formacja często prowadzi do odwrócenia i tak było też w tym przypadku, kiedy przełamane zostało jej górne ograniczenie, a także opór horyzontalny w okolicach 0.8870. Po wybiciu kurs szybko skierował się do kolejnego obszaru oporu blisko 0.9035.

Na wspomnianym oporze doszło do korekcyjnego cofnięcia i ponownego testu poziomu 0.8870, który obecnie stanowi wsparcie. Wczorajszą sesję można natomiast uznać za zakończenie korekty, całe spadki zostały bowiem odrobione, a dodatkowo utworzył się wyższy szczyt.

Zamknięcie sesji ponad 0.9035 otworzy drogę dalszym wzrostom. Najbliższy istotny opór znajdzie się wtedy na 0.9226. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, sprawdzał się on ostatnio w roli wsparcia, w lipcu ubiegłego roku. W przeciwnym razie, notowania zostaną uwięzione w konsolidacji.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0