Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Kurs pary walutowej NZDCAD pokonał w ubiegłym tygodniu kilka istotnych poziomów potwierdzając tym samym niedźwiedzi pogląd na tę parę. W pierwszej połowie minionego tygodnia notowania zamknęły się pod wsparciem na 0.8661, ale także linią trendu biegnącą od wrześniowych minimów.

Następnie poziomy te zostały ponownie przetestowane, ale tym razem w roli oporu. Po skutecznym teście notowania kontynuowały przecenę do kolejnego poziomu obrony na 0.8885.

Jak widać na poniższym wykresie 4-godzinnym, także wsparcie na 0.8885 zostało przełamane i przetestowane od dołu zapewniając opór. Dziś z kolei spadki są kontynuowane i takie też jest krótkoterminowe nastawienie na tej parze.

Obecnie najbliższy istotny cel jaki mogą obrać sprzedający znajduje się w pobliżu 0.8778. Pro-spadkowe nastawienie zostanie natomiast zakwestionowane dopiero w momencie zamknięcia notowań na wykresie 4-godzinnym z powrotem ponad oporem przy 0.8961.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0