Dominik Jamka

Odpowiedzialny za sprzedaż i wsparcie klientów w polskim oddziale easyMarkets. Dominik jest wnikliwym obserwatorem rynku kryptowalut od początków jego istnienia. Prowadzi szkolenia i webinary dotyczące inwestowania w kryptowaluty. Posiada szerokie doświadczenie międzynarodowe w Azji, dalekim wschodzie oraz Europie.

Japoński indeks Nikkei 225, podobnie jak większość światowych parkietów, doznał znaczącej wyprzedaży, która rozpoczęła się w styczniu i zaprowadziła notowania do kluczowego wsparcia blisko 20950. Tam też widoczne było odreagowanie i wzrost notowań do 22513.

Jednakże strona podażowa nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i zepchnęła cenę do nowego dołka w okolicach 20200. Ten ruch spadkowy przyjął formę klina zniżkującego, gdzie po przełamaniu jego górnego ograniczenia, notowania ponownie wróciły nad wsparcie przy 20950.

Ostatnie dni to z kolei wąska konsolidacja (trójkąt), podczas której wielokrotnie testowany był lokalny opór w pobliżu 21965. Jak jednak widać na wykresie 8-godzinnym poniżej, kurs wzniósł się dziś znacznie ponad ten poziom, co może doprowadzić do jego skutecznego pokonania.

Obecny kierunek krótkoterminowy wskazuje zatem na dalsze wzrosty w związku z czym można rozglądać się za okazjami do kupna. Najbliższy cel przy tym scenariuszu stanowią maksima omawianej na wstępie korekty, znajdujące się  w okolicach 22513.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0