W trzecim kwartale rynki na całym świecie były zróżnicowane. Było tak z powodu ogromnej ilości wiadomości i danych, które pojawiły się w ciągu kwartału. W Stanach Zjednoczonych DOW, Nasdaq i S & P zyskały odpowiednio 9,4%, 9% i 7,5%. W Europie DAX i Stoxx zyskały 1%, a 1%, podczas gdy FTSE spadł o minus 1%. W Azji, Nikkei i Szanghaj wzrosły odpowiednio o 8% i 0,5%, podczas gdy indeks Shanghai Composite spadł o ponad 1%. W tym artykule przyjrzymy się najważniejszym rzeczom, które skupią się na tym kwartale.

Wybory USA Midterm

W listopadzie obywatele USA wezmą udział w wyborach, które określą skład senatu i domu. To będą ważne wybory, ponieważ jeśli republikanie stracą większość, będzie to oznaczać kłopoty dla administracji Trumpa. Dzieje się tak, ponieważ demokraci ruszą, by zaatakować Donalda Trumpa, szczególnie jeśli Robert Mueller wyda krytyczny raport. Nawet jeśli tego nie zrobi, nadal będą go przekonywać, ponieważ większość Demokratów, którzy o to prosili, złożyła taki wniosek.

Brexit

Będzie to ostatni kwartał przed całkowitym rozdzieleniem się Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Oznacza to, że najbliższe miesiące będą bardzo ważne dla przyszłości kraju. W ostatnim kwartale nastąpiły poważne zmiany. Po pierwsze, Theresa May wydała swój dokument podkreślający przyszłość Wielkiej Brytanii. Ten dokument był znany jako plan Checkers. Otrzymał krytyczne recenzje od konserwatystów, podczas gdy lewica powiedziała, że ​​nie będzie głosować na nią. W tym kwartale handlowcy zwrócą szczególną uwagę na to, jak negocjacje się zakończą.

Krzywa wydajności

W ostatnim kwartale krzywa dochodowości nadal się zawężała, aż do najniższego poziomu od 2014 roku. Była to ważna wiadomość dla handlowców, którzy śledzą ruch na skarbcach. W tym kwartale, ponieważ inwestorzy nadal zwracają szczególną uwagę na Fed, dane o inflacji i stopy procentowe, istnieje prawdopodobieństwo, że krzywa dochodowości zbliży się do inwersji. Jeśli to zrobi, będzie to ważna wiadomość dla handlowców.

Rynki wschodzące

W ostatnim kwartale odnotowano duże ruchy na rynkach wschodzących. Stało się tak, gdy turecka waluta ostro spadła po konflikcie w USA. Podczas gdy kraj ma bardziej fundamentalne problemy, będzie to bardzo dobra wiadomość dla waluty. Mimo to, ponieważ dolar nadal się umacnia, inwestorzy będą zwracać szczególną uwagę na inne wschodzące rynki.

Ropa naftowa

W ostatnim kwartale cena ropy naftowej nadal rosła. Stało się to po tym, jak OPEC ogłosił, że będzie nadal zwiększać podaż, przeciwstawiając się Stanom Zjednoczonym. W tym kwartale członkowie OPEC spotkają się w Wiedniu, gdzie będą decydować o przyszłości dostaw. Ponadto, w tym kwartale irańska ropa naftowa znajdzie się w centrum zainteresowania, gdy Stany Zjednoczone będą dążyć do zwiększenia dostaw. Handlowcy będą zwracać szczególną uwagę na cenę ropy.

Handel

W ostatnim kwartale handel był ważną wiadomością dla handlowców. W zeszłym tygodniu Stany Zjednoczone i Chiny wprowadziły cła o wartości ponad 260 miliardów dolarów. Handlowcy będą czekać, aby zobaczyć, co rozwija się w relacji między dwoma krajami. W ciągu weekendu administracja Trumpa wysłała sygnały, że nowa umowa NAFTA może zostać ujawniona. Kolejni handlowcy zajmujący się transakcjami skupią się na transakcji między USA i Japonią.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0