Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Notowania pary walutowej GBPUSD przez 4 tygodnie uwięzione były w formacji Inside Bar, która powstała po wybiciu ponad linię trendu biegnącą od szczytu z lipca 2014. Wczoraj jednak ta sytuacja się zmieniła i doszło do wybicia górą z omawianej formacji.

Obecnie notowania zmierzają do maksimów z listopada 2017 na 1.3659, a ruch ten wydaje się potwierdzać zmianę kierunku notowań po przełamaniu linii trendu. Korekty impulsów wzrostowych można teraz wykorzystywać do poszukiwania okazji zakupowych.

Następnym celem dla wzrostów po wybiciu 1.3659 będą okolice okrągłego poziomu 1.4000, który zapewniał ostatnio wsparcie w marcu i czerwcu 2016-go roku. Z kolei pro-wzrostowe nastawienie zakwestionowane zostanie dopiero w momencie zamknięcia sesji pod ostatnim dołkiem na 1.3300.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0