Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Kurs pary walutowej GBPUSD osuwał się przez cały ubiegły tydzień i zakończył go na poziomie 1.3064. Sprzedający byli na tyle zdeterminowani, że udało im się przełamać wsparcie blisko 1.3230. które znajduje się w okolicach 50-procentowego zniesienia wcześniejszego impulsu wzrostowego.

W krótkim terminie notowania poruszają się na południe, a zatem można będzie poszukiwać okazji do sprzedaży po korekcie. Na wykresie godzinowym dołki i szczyty zaczynają się bowiem formować na coraz wyższych poziomach korygując ostatnie spadki.

Obecnie istotny w ruchu spadkowym wydaje się być obszar przy 1.3230/90, gdzie cena konsolidowała od początku minionego tygodnia. Strefa ta stanowi teraz opór i jeśli cena do niej dotrze można będzie poszukiwać oznak powrotu strony podażowej, tak by dołączać do krótkoterminowego ruchu spadkowego.

Najbliższy kluczowy cel dla spadków znajduje się na linii trendu wzrostowego (widocznej na wykresie dziennym), która prowadzona jest od dołka z 14-go marca br.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0