Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Notowania pary walutowej GBPCHF po ustanowieniu dna trendu spadkowego w październiku ubiegłego roku poruszają się w kanale wzrostowym, co widać dobrze na wykresie tygodniowym poniżej.

Od początku listopada br. miały miejsce już dwa testy górnego ograniczenia tego kanału, a obecnie szukamy oznak potwierdzających skuteczne odbicie i powrót do spadków. Sytuacja na wykresie dziennym wskazuje na potencjał do realizacji takiego scenariusza.

We wtorek byliśmy świadkami próby wypchnięcia notowań przez byki na wyższe poziomy cenowe. O ile taki zabieg udał się w ciągu dnia, to do zamknięcia oddane zostałe całe zyski wskazując na przejęcie kontroli przez stronę podażową.

Potwierdzeniem tego stanu rzeczy była wczorajsza sesja, podczas której kurs osunął się do konfluencji wsparcia, gdzie linia trendu zbiega się z obszarem horyzontalnym w obrębie 1.3150. Obecnie czekamy na skuteczne pokonanie tego obszaru, co otwierałoby drogę do spadków.

Najbliższy istotny cel w przypadku realizacji powyższego scenariusza znajduje się na wsparciu horyzontalnym przy 1.2830, natomiast kolejny stanowi dolne ograniczenie ponad rocznego kanału wzrostowego omawianego na wstępie.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0