Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Para walutowa GBPCAD już pod koniec ubiegłego miesiąca dotarła do kluczowego oporu w okolicach 1.7800. Wcześniej notowania na tym poziomie przebywały na przełomie kwietnia i maja 2017 roku i to stamtąd nastąpiła silna wyprzedaż do kluczowego wsparcia blisko 1.5830.

Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, wydaje się, że i tym razem razem jest szansa na odbicie. Wskazuje na to formacja price action w postaci niedźwiedziego pin bara. W trakcie tygodnia bowiem kurs wzniósł się ponad opór przy 1.78 i ustanowił szczyt na poziomie 1.8050. Jednakże do zamknięcia notowań w piątek, całość zysków została oddana, co wskazuje na przejęcie kontroli przez stronę podażową.

Mając na uwadze powyższe, można rozglądać się za okazjami sprzedażowymi. Po przejściu na wykres 4-godzinny widzimy, że cena znajduje się obecnie na wsparciu w postaci miesięcznej linii trendu. Opór zapewnia natomiast kluczowy poziom 1.78, a wyżej istotne znacznie w przypadku zwyżki może mieć obszar w okolicach 1.79 i to w pobliżu tych poziomów wypatrywać można sygnałów do sprzedaży.

Najbliższym potencjalnym celem dla spadków po pokonaniu wspomnianej wyżej linii trendu może być wsparcie w okolicach 1.7630. W przypadku dalszych osunięć kurs kierować się może do kluczowej strefy obrony między 1.7300 – 1.7400.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0