Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Notowania pary walutowej GBPCAD dotarły wczoraj do istotne strefy oporu / podaży, z której dynamiczne osunięcie mogliśmy obserwować w czerwcu ubiegłego roku. Ponownie cena reagowała na ten obszar, na początku grudnia 2017 r.
Dodatkowo wczorajsze zamknięcie miało miejsce na poziomie niższym od otwarcia po raz pierwszy od 11 sesji, kiedy nastąpiło odbicie od wsparcia na 1.6800. Biorąc pod uwagę długi knot świecy, uwidacznia się powrót strony podażowej na oporze.

O potencjale do spadków będziemy jednak mówić dopiero po przełamaniu lokalnego obszaru wsparcia na 1.7365, który widoczny jest na poniższym wykresie 1-godzinnym. Wtedy też ponownie otwarta zostanie droga do kluczowego poziomu obrony przy 1.6800.

Alternatywnie, zamknięcie sesji ponad wczorajszymi maksimami zakwestionuje powyższą koncepcję. Jednocześnie odsłonięty zostanie kluczowy opór w okolicach 1.7800.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0