Dominik Jamka

Odpowiedzialny za sprzedaż i wsparcie klientów w polskim oddziale easyMarkets. Dominik jest wnikliwym obserwatorem rynku kryptowalut od początków jego istnienia. Prowadzi szkolenia i webinary dotyczące inwestowania w kryptowaluty. Posiada szerokie doświadczenie międzynarodowe w Azji, dalekim wschodzie oraz Europie.

Kurs pary walutowej GBPAUD porusza się w trendzie wzrostowym o czym świadczy jego obecność ponad linią trendu biegnącą od dołka z września 2017 r. oraz dołki i szczyty tworzące się na coraz wyższych poziomach.

Szczyt tego trendu wyznaczony został na poziomie 1.8509 i od tego czasu notowania poruszają się w konsolidacji, którą dobrze obrazuje poniższy wykres 4-godzinny. Górne ograniczenie zakresu rozciąga się od 1.8406 do szczytu na 1.8509, natomiast dolna bariera znajduje się na 1.8180.

W dniu wczorajszym byliśmy świadkami ponownego testu wsparcia zakresu, który jak dotąd okazuje się pozytywny. Tym samym otwarta pozostaje droga z powrotem do oporu na 1.8460.

Ciekawszy natomiast wydaje się scenariusz zapowiadający głębszą korektę. Jednak do jego realizacji potrzebujemy wybicia dołem z konsolidacji. Wtedy też notowania mogłyby kierować się do strefy tworzone przez horyzontalny obszar przy 1.80 oraz linię trendu wzrostowego omawianą na wstępie.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0