Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Na parze EURUSD ostatnie dwa dni przyniosły zwyżkę, która była pokłosiem uformowanej formacji odwróconej głowy z ramionami. Dziś sentyment wzrostowy utrzymuje się, jednak bykom będzie trudniej dalej prowadzić ruch na północ, ponieważ notowania zbliżyły się do oporu z początku listopada.

Cel dla formacji oRGR został już osiągnięty i może pojawić się napływ ofert sprzedaży i zwiększona presja w okolicy 1.1670. Wspomniany poziom stanowi też istotny opór dla graczy średnioterminowych.
Ważnym tematem w kontekście dalszych losów głównej pary pozostaje niepokój wokół reformy podatkowej w USA i obniżenie ich dopiero w 2019 roku a nie jak zapowiadał Donald Trump już w przyszłym roku, co było sztandarową obietnicą prezydenta. Niepowodzenia mogą działać na niekorzyść rynków giełdowych a co za tym idzie wygenerowanie sygnału risk-off i powrót do dolara.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0