Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

W godzinach wieczornych wczorajszej sesji poznaliśmy protokoły z grudniowego posiedzenia FOMC, na którym zdecydowano o podniesieniu stóp procentowych. Widoczne są w nim obawy części przedstawicieli Komisji dotyczące oczekiwań inflacyjnych, gdzie problem z osiągnięciem inflacji na poziomie docelowym 2% może spowolnić tempo podwyżek.

Z kolei nadzieje pokłada się w obecnej reformie i cięciu podatków, które mogą przyspieszyć inflację i pozwolić na zwiększenie tempa podwyżek. Jednakże na rezultaty powyższego należało będzie jeszcze poczekać.

W efekcie oświadczenia notowania głównej pary walutowej zamknęły się na poziomie niższym od otwarcia. Wciąż respektowana jest kluczowa strefa oporu na 1.2070/90, gdzie znajdują się ubiegłoroczne maksima.

Najbliższe wsparcie w przypadku kontynuacji rozpoczętej wczoraj korekty widoczne jest w okolicach 1.1960/40. Kolejne znajdziemy natomiast w pobliżu 1.1850. Dalsze wzrosty spodziewane są dopiero w momencie zamknięcia notowań dziennych ponad strefą oporu na 1.2090.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0