Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Kurs pary walutowej EURPLN dotarł w ubiegłym miesiącu do 50-procentowego zniesienia ruchu spadkowego jaki obserwowaliśmy od kwietnia 2016 r. do maja br. Poziom ten widoczny na poniższym wykresie tygodniowym stanowi dla ceny istotny opór.

Po przejściu na wykres dzienny widzimy, że notowania od czasu ustanowienia dołka na poziomie 4.1575 poruszają się w kanale wzrostowym. W minionym tygodniu po raz trzeci testowane było górne ograniczenie tego kanału, które zbiegło się z omawianym wcześniej zniesieniem 50%.

Sprzedający nie pozwolili by którakolwiek z sesji zamknęła się ponad oporem kanału. Zamiast tego zaprowadzili cenę do wsparcia na 4.2950. Obecnie notowania znajdują się ponad tym wsparciem (4.30) jednak istnieje szansa na jego przełamanie.

Jeśli doszłoby do zamknięcia sesji pod 4.2950, wtedy za następny cel dla spadków można będzie obrać wsparcie kanału. Alternatywnie, dopóki notowania utrzymują się ponad tym poziomem, istnieje potencjał do kontynuacji wzrostów z ubiegłego tygodnia.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0