Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Para walutowa EURPLN w ubiegłym miesiącu pokonała wsparcie zapewniane przez dolne ograniczenie kanału wzrostowego, który swój początek ma w dołku z maja br. Kanał ten powstał jako korekta w trendzie spadkowym, który trwał od grudnia 2016-go roku.

Po wspomnianym wybiciu wsparcia kanału, notowania ustanowiły dołek w okolicach 4.2223. Jak widać na poniższym wykresie dziennym w wyniku odbicia, wsparcie zostało ponownie przetestowane, lecz tym razem w roli oporu.

Pozytywny test oporu zaprowadził kurs z powrotem w okolice 4.2223 i tam wczoraj pojawiły się oferty kupna. Jeden ze scenariuszy zakłada tu, że cena ugrzęźnie w konsolidacji między tym poziomem, a oporem w okolicach 4.2640.

Z kolei w przypadku kontynuacji trendu spadkowego po wybiciu z kanału, najbliższym celem dla spadków będą okolice 4.1970. Jednak ruch w tym kierunku spodziewany jest dopiero po zamknięciu notowań dziennych pod 4.2223

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0