Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Kurs pary walutowej EURNZD znajduje się w trendzie wzrostowym, gdzie dołki i szczyty rysują się na coraz wyższych poziomach.

Od czasu ustanowienia szczytu na 1.7481, ostatni impuls wzrostowy uległ korekcie, która w ubiegłym tygodniu zaprowadziła notowania do istotnej strefy wsparcia w okolicach 1.6650. W ciągu prawie całego tygodnia byliśmy świadkami spadków do wspomnianej strefy, natomiast w piątek całość z nich została odrobiona, a w rezultacie na wykresie tygodniowym pojawiła się bycza formacja pin bar.

Pin bar wydaje się skutecznie testować wsparcie i może wskazywać na zakończenie korekty. W przypadku powrotu do wzrostów, najbliższy cel ponownie znajdzie się w okolicach ostatniego szczytu na 1.7481.

Pro-wzrostowe nastawienie na tej parze zostanie zakwestionowane w momencie spadku cen pod minima byczego pina bara. Kolejne istotne wsparcie znajdziemy wtedy w okolicach 1.6230.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0