Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Od początku obecnego tygodnia obserwujemy umocnienie dolara nowozelandzkiego, a za przyczynę tego stanu rzeczy upatruje się wybór Adrian Orr na nowego szefa Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ).

Poniedziałkowa sesja na parze EURNZD zakończyła się w związku z tym przełamaniem lokalnego wsparcia w okolicach poziomu 1.7120, które powstrzymywało spadki od połowy listopada, a w październiku działało także jako opór. Dziś natomiast wyznaczone zostały już nowe minima, a kurs znalazł się na linii trendu biegnącej od dołka z czerwca br.

Dopóki notowania znajdują się nad linią trendu, ten cały czas obowiązuje, a zatem niedźwiedzie muszą jeszcze poczynić pewien postęp żeby przejąć kontrolę na tym rynku. Skuteczne przełamanie linii trendu (zamknięcie pod jej wskazaniami) otwierałoby drogę do przeceny w kierunku 1.6650.

W przypadku realizacji powyższego scenariusza, następny, kluczowy poziom obrony znajdziemy w okolicach 1.6230. Alternatywnie, bycze nastawienie na tej parze powróci dopiero w momencie odbicia od wspomnianej linii trendu i ustanowienia nowych maksimów.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0