easyMarkets

With over a decade of trading expertise and 100,000 fulfilled clients in 160 countries worldwide, easyMarkets will tick all your boxes whether you are a new or experienced trader, affiliate or introducing broker. Trade currencies, commodities, metals, vanilla options and indices from one place without the jargon, complicated offers and confusing terms! Welcome to the exciting world of trading. Welcome to easyMarkets.

Dynamiczny wzrost pary walutowej EURNZD jaki miał miejsce w ostatnich dniach zaprowadził jej notowania do szczytu na 1.6690, który nawet udało się przekroczyć. Wspomniane momentum pojawiło się po wybiciu z ciasnej konsolidacji, gdzie przez wiele dni cena testowała zarówno horyzontalne wsparcie na 1.6240 jak i linię trendu biegnącą od dołka z 27-go czerwca.

Wczoraj jednak kurs ponownie znalazł się pod oporem na 1.6690 i do zamknięcia zniesione zostały całe zyski jakie udało się wypracować w tym tygodniu. Jest to dość niepokojący sygnał, który stawia dalsze wzrosty pod znakiem zapytania. Jeśli bowiem dziś spadki będą kontynuowane, na wykresie tygodniowym i w dodatku na oporze utworzy się niedźwiedzia formacja świecowa.

Przy takim scenariuszu spodziewać się można głębszej korekty ostatnich wzrostów. Najbliższe wsparcie stanowić będzie omawiana wcześniej linia trendu, a także horyzontalny obszar w obrębie 1.6240. Dopiero przełamanie tych poziomów świadczyłoby o większym spowolnieniu i otwierało drogę do wsparcia na 1.5890.

Alternatywnie, kontynuacja trendu wzrostowego spodziewana jest w momencie zamknięcia dnia ponad oporem przy 1.6690 jak i maksimami z obecnego tygodnia, które znajdują się na poziomie 1.6761.

Czy ten artykuł był pomocny?

1 0 0