Zespół easyMarkets

Jesteśmy komunikatywnym zespołem społecznościowym. Obserwuj nasze profile na Twitterze, Facebooku, G+, YouTube i Linkedin, by mieć dostęp do ciekawych artykułów, filmów, konkursów, porad, wiadomości i wielu więcej informacji!

Kurs pary walutowej EURJPY zamknął ubiegły tydzień ponad obszarem oporu w obrębie 131.40. Tym samym zakończył się okres konsolidacji, a cena powróciła do trendu wzrostowego. Jak widać na poniższym wykresie tygodniowym, notowania dynamicznie zmierzają w tym tygodniu do kolejnego poziomu oporu przy 134.60. Tam znajdują się maksima ustanowione ostatnio w listopadzie 2015-go roku.

Jako, że panuje obecnie trend wzrostowy, można rozglądać się okazjami zakupowymi, by do niego dołączyć. Dobrą lokacją będzie tu przede wszystkim obszar wokół przełamanego oporu na 131.40, który teraz stanowi wsparcie.

 

Warto jednocześnie zwrócić uwagę na znaczne odsunięcie notowań od  20-dniowej SMA. Taki stan rzeczy zazwyczaj nie utrzymuje się bardzo długa i cena ma tendencję powracania do tej średniej w dynamicznych trendach. Zatem poziomy wyznaczane przez ten wskaźnik stanowią dynamiczne wsparcie, na którym szukać można sygnałów do zajmowania pozycji długich po lepszej cenie.

 

Oprócz tego wsparcie diagonalne wciąż zapewnia linia trendu wzrostowego biegnąca od dołka z kwietnia.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0