Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Notowania pay walutowej EURJPY przebywały w ostatnim czasie w dość wąskiej konsolidacji, gdzie wielokrotnie testowane była strefa wsparcia przy 132.00. Poziom ten zbiegł się w obecnym tygodniu z linią trendu wzrostowego biegnąca od dołka z połowy czerwca, która zapewniła dodatkowy czynnik konfluencji.

Jak widać na poniższym wykresie dziennym, właśnie na wspomnianej konfluencji wsparcia ponownie pojawiła się strona popytowa. Wskazuje na to akcja cenowa podczas wczorajszej sesji, która zdaje się uwalniać notowania z konsolidacji.

Obecnie spodziewany jest zatem powrót do wzrostów. Najbliższy cel jaki obrać mogą kupujący wypada w pobliżu tegorocznych maksimów na 134.40. Kolejny kluczowy opór znajduje się z kolei w okolicach poziomu 137.00

Alternatywnie, potencjalne spadki spodziewane są dopiero w momencie zamknięcia dnia znacznie pod linią trendu wzrostowego oraz obszarem wsparcia horyzontalnego między 132.00 – 131.40. Taki scenariusz otwierałby drogę do kluczowej strefy obrony blisko 128.00.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0