Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Ostani raz parze walutowej EURGBP przyglądaliśmy się 3-go listopada, kiedy to odbiła od dolnej bandy konsolidacji na 0.8750 i zmierzała w kierunku jej górnego ograniczenia blisko 0.9010. Wtedy także była mowa o potencjale do dalszego ruchu w zakresie, który faktycznie obowiązuje do dnia dzisiejszego.

Mieliśmy, co prawda próbę wybicia dołem 7-go grudnia, jednak okazała się ona nieudana. Notowania bowiem już następnego dnia powróciły ponad wsparcie przy 0.8750.

Właśnie po tym fałszywym wybiciu kurs tworzy ciekawy ruch wewnątrz wcześniejszej konsolidacji. Na poniższym wykresie 4-godzinnym poniżej widzimy, że w obecnym miesiącu respektowany jest opór na 0.8845, który wcześniej działał także jako wsparcie.

Jeśli kupującym udałoby się go skutecznie przełamać, istnieje spore prawdopodobieństwo wzrostu notowań z powrotem w kierunku górnego ograniczenia zakresu przy 0.9010. Z kolei o potencjale do dalszych spadków będzie można mówić dopiero po wybiciu nowych obecnego miesiąca, co będzie się także wiązało z pokonaniem wsparcia na 0.8750.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0