Dominik Jamka

Odpowiedzialny za sprzedaż i wsparcie klientów w polskim oddziale easyMarkets. Dominik jest wnikliwym obserwatorem rynku kryptowalut od początków jego istnienia. Prowadzi szkolenia i webinary dotyczące inwestowania w kryptowaluty. Posiada szerokie doświadczenie międzynarodowe w Azji, dalekim wschodzie oraz Europie.

Wczoraj wieczorem opublikowane zostały protokoły z marcowego posiedzenia FOMC, na którym doszło do podniesienia stóp procentowych. Okazało się, że komunikat płynący z Rezerwy Federalnej był bardziej jastrzębi niż się spodziewano i tempo podwyżek stóp procentowych może być nieco wyższe. Fed ma także coraz większą pewność co do osiągnięcia postawionego celu inflacyjnego.

Początkowo po publikacji komunikatu na parze walutowej EURUSD widoczne było umocnienie greenbacka, jednak do zamknięcia dnia zyski te zostały oddane. Tym samym kolejna sesja w tym tygodniu zakończyła się “na zielono”, kontynuując odbicie.

Dopóki kurs utrzymuje się ponad kluczową linią trendu biegnącą od dołka z kwietnia 2017 r., podtrzymywane jest bycze nastawienie na tej parze. Najbliższym celem dla wzrostów mogą być okolice marcowych maksimów blisko 1.2476. Wyżej natomiast znajduje się strefa oporu, która rozciąga się do tegorocznych maksimów na 1.2555.

Alternatywnie, głębsze osunięcia na Eurodolarze spodziewane są dopiero po wybiciu konfluencji wsparcia, gdzie wymieniona wyżej linia trendu wzrostowego zbiega się z obszarem horyzontalnym między 1.2238 – 1.2165.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 1 0