Dominik Jamka

Odpowiedzialny za sprzedaż i wsparcie klientów w polskim oddziale easyMarkets. Dominik jest wnikliwym obserwatorem rynku kryptowalut od początków jego istnienia. Prowadzi szkolenia i webinary dotyczące inwestowania w kryptowaluty. Posiada szerokie doświadczenie międzynarodowe w Azji, dalekim wschodzie oraz Europie.

Notowania pary walutowej EURGBP w drugiej połowie ubiegłego miesiąca dotarły do kluczowego wsparcia na poziomie 0.8700, które jednocześnie stanowiło dolne ograniczenie zakresu w jakim para poruszała się od października 2017 r.

Na wspomnianym wsparciu pojawiła się bycza formacja price action w postaci pin bara zapowiadającą odwrócenie. Jak widać na poniższym wykresie dziennym, kurs faktycznie odbił od wsparcia, jednak ruch wzrostowy był nieznaczny, zaprowadził bowiem cenę jedynie do okolic dołka z drugiej połowy lutego na 0.8793.

Właśnie w pobliżu poziomu 0.8793 do gry ponownie wkroczyła strona podażowa, która zepchnęła następnie notowania pod kluczowy opór na 0.8700. Przełamanie tego wsparcia potwierdza kontrolowanie rynku przez niedźwiedzie, a zatem można teraz szukać okazji na dołączenie do spadków, np. po re-teście 0.8700 jako nowego oporu.

Najbliższy, istotny poziomy wsparcia, do którego może teraz zmierzać kurs EURGBP znajduje się w pobliżu 0.8600. Następny poziom obrony zlokalizowany jest natomiast w okolicach 0.8530.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0