W tym roku dolar znacznie wzrósł w stosunku do innych par walutowych. Osiągnął najwyższy poziom w sierpniu, kiedy wzrósł o 5,66%. Po tym dolar stracił część swoich zysków. YTD, zyskał 3,0%. Przyczyną zysku dolara była jastrzębia natura Rezerwy Federalnej, którą wzmocniła silna gospodarka. Oczekuje się, że Fed podniesie stopy procentowe jeszcze w tym miesiącu. Są również szanse, że mogą się podnieść w grudniu tego roku.

Jest kilka powodów, które sugerują, że dolar się zakończył. Po pierwsze, PKB w drugim kwartale wzrosło o 4,2%. Był to najszybszy wzrost od 2014 r. Wzrost ten może nie być kontynuowany, a handlowcy oczekują, że w trzecim kwartale wzrośnie o mniejszą stopę. Po drugie, inne banki centralne zaczynają mówić o zaostrzaniu. Wczoraj, BOE obiecał kontynuować stopniowe zacieśnianie, podczas gdy EBC ma zacząć się zaostrzać w 2019 roku. W drugim kwartale gospodarka Japonii powiększyła się o 3,0%, co wskazuje, że BOJ również może zacząć się zacieśniać. Pogłoski o zacieśnieniu przez inne banki prawdopodobnie popchną inne waluty wyżej niż dolar.

Indeks dolara osiągnął wartość 94,06. Jest to najniższy poziom od końca lipca. Wskaźnik RSI osiągnął poziom 35, a zwrot z 21- i 14-dniowej prostej średniej ruchomej pokazuje, że dynamika spadkowa waluty może wzrosnąć.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0