Nasdaq to największy na świecie indeks skoncentrowany na technologii. Jest domem dla wiodących firm, takich jak Apple, Microsoft, Facebook i Amazon, między innymi. W tym tygodniu inwestorzy skupiają się na indeksie, ponieważ wiele dużych firm technologicznych przygotowuje się do wejścia na giełdę.

Pierwszą firmą, która wejdzie na giełdę, będzie Lyft, która jest firmą zajmującą się dzieleniem się pojazdami, skupioną głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Siedmioletnia firma wejdzie na giełdę i zacznie wyceniać ponad 20 miliardów dolarów. W oczekiwaniu na FOMO (Fear of Missing Out) istnieje prawdopodobieństwo, że inwestorzy będą się spieszyć w tej firmie. 

W zgłoszeniach do organów regulacyjnych spółka odnotowała wzrost przychodów, który w 2018 r. Osiągnął ponad 2,2 mld USD. Będzie to wynikało z planowanego IPO Uber, który ma zostać uruchomiony w kwietniu.

Drugą firmą do obejrzenia będzie Pinterest. Pinterest to firma społecznościowa i handlowa, która umożliwia użytkownikom tworzenie desek graficznych. Został uruchomiony w 2010 roku i będzie starał się zebrać miliony dolarów przy wycenie przekraczającej ponad 15 miliardów dolarów. Firma zarabia na reklamach, aw 2018 r. Wygenerowała ponad 755 mln USD.

Trzecią firmą zajmującą się handlem będzie firma Uber, która jest jedną z największych firm prywatnych na świecie. Firma zarabia na prowizjach pobieranych od swoich kierowców. W ramach ostatnich funduszy firma została wyceniona na ponad 130 miliardów dolarów, co jest dużym wyczynem dla firmy, która została uruchomiona dziesięć lat temu.

Inne firmy, które inwestorzy spodziewają się, że zostaną opublikowane w tym roku, to Slack, Airbnb, Peloton, Cloudflare, Zoom i Rubrik. Wszystkie te firmy są wyceniane na ponad miliard dolarów.

Dlatego indeks Nasdaq będzie uważnie obserwowany przez handlowców. W ostatnich dniach indeks odzyskał większość strat poniesionych w grudniu, kiedy spadł do bessy. W ciągu ostatnich dwóch dni indeks spadł, ponieważ inwestorzy zaczęli się martwić o krzywą dochodowości. 

Wczoraj indeks osiągnął niski poziom 7292 USD, a następnie wzrósł do 7377 USD. Cena zamknięcia mieści się w 42-dniowej średniej kroczącej i nieco powyżej 21-dniowej średniej kroczącej. Wskaźnik RSI przesunął się z poziomu wyprzedaży do ponad 50. Indeks prawdopodobnie będzie się dalej zwiększał, ponieważ inwestorzy będą czekać na nadchodzące IPO.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0