W 2018 r. Złoto miało mieszany rok. Po wzroście do 1363 USD cena zaczęła spadać. W październiku osiągnął roczny poziom 1163 USD. Od tego czasu złoto sparowało te straty, aw lutym osiągnęło wysokość 1345 USD.

Spadek ceny w 2018 r. Wynikał głównie z Rezerwy Federalnej. W tym czasie Fed wydawał jastrzębie wypowiedzi, co skłoniło wielu do przekonania, że w tym roku możliwe są jeszcze cztery podwyżki stóp. Od października inwestorzy zaczęli wyceniać mniej stawek w tym roku, ponieważ gospodarka amerykańska wykazywała oznaki osłabienia.

W tym roku bank centralny był w dużej mierze gołębi. Ostatnie oświadczenia urzędników wskazują, że w tym roku może nie być podwyżki stóp. Niektórzy na rynku spekulują również, że Fed prawdopodobnie obniży stopy procentowe w tym roku lub w nadchodzącym roku. Są powody, by w to wierzyć. Dzieje się tak, ponieważ gospodarka wykazuje oznaki osłabienia, a wiele dochodzeń prowadzonych w sprawie Trumpa może zostać rozwiązanych w tym roku. Ponadto nadchodzący rok to rok wyborczy, który może wpłynąć na gospodarkę USA.

Próbując znaleźć wartość złota, handlowcy mają tendencję do umieszczania istotnej wartości na swojej relacji z USD. Jest tak po prostu dlatego, że złoto jest zwykle podawane w dolarach. W związku z tym, gdy dolar rośnie, złoto również spada. Innym powodem jest to, że Stany Zjednoczone są największą gospodarką na świecie i mają największe rezerwy złota. Kraj ma ponad 8965 ton złota, które są wyceniane na prawie 400 miliardów dolarów. Dlatego wszelkie oznaki osłabienia gospodarki są zazwyczaj postrzegane jako pozytywne dla rynków.

Złoto jest sprzedawane na poziomie 1300 USD, co jest wartością nieco niższą niż w lutym, wynoszącą 1346 USD. Niezależnie od tego, para XAU / USD wydaje się być w trendzie wzrostowym, który ma więcej miejsca do działania. Potwierdza to fakt, że para jest na poziomie 61.8% Fibonacciego. W związku z tym istnieje możliwość, że cena jest jedynie wycofaniem, które może się poprawić w nadchodzących dniach.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0