Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Miniony tydzień nie zakończył się pomyślnie dla najważniejszych światowych indeksów akcyjnych. Wyjątkiem nie był tu niemiecki DAX, na którym doszło do przełamania istotnych poziomów.

Jak widać na poniższym wykresie tygodniowym, DAX porusza się w trendzie wzrostowym, gdzie dołki i szczyty układają się na coraz wyższym poziomie. Jednakże od listopada 2017 r. kupujący mieli trudności z pokonaniem ostatniego szczytu / oporu w okolicach 13530.

To właśnie po odbiciu od tego poziomu notowania osunęły się z powrotem do konfluencji wsparcia, gdzie horyzontalny poziom 12850 spotyka się z linią trendu wzrostowego biegnącą od dołka z czerwca ubiegłego roku.

Omawiane wyżej wsparcie zostało pokonane na zamknięciu ubiegłego tygodnia, co wydaje się otwierać drogę dalszej przecenie. Kolejny kluczowy poziom wsparcia znajdziemy teraz w okolicach 11960.

Warto jednocześnie zwrócić uwagę na zakres ubiegłotygodniowych osunięć. Patrząc na cały trend wzrostowy, jest to pierwsza tak duża świeca o spadkowym korpusie, co oprócz wybicia istotnej strefy wsparcia jest dodatkowym wskaźnikiem potencjalnej zmiany momentum.

Czy ten artykuł był pomocny?

1 0 0