Dominik Jamka

Odpowiedzialny za sprzedaż i wsparcie klientów w polskim oddziale easyMarkets. Dominik jest wnikliwym obserwatorem rynku kryptowalut od początków jego istnienia. Prowadzi szkolenia i webinary dotyczące inwestowania w kryptowaluty. Posiada szerokie doświadczenie międzynarodowe w Azji, dalekim wschodzie oraz Europie.

Notowania niemieckiego indeksu DAX dotarły w drugiej połowie obecnego miesiąca do kluczowego oporu w okolicach 12600. Poziom ten stanowił szczytu korekty zakończonej w lutym jaka wystąpiła po silnej wyprzedaży rozpoczętej w ostatnim tygodniu stycznia br.

Jak widać na poniższym wykresie dziennym, kurs przez kilka dnim zmagał się ze wspomnianym oporem. Podczas wczorajszej sesji miała miejsce próba wybicia górą, która okazała się nieudana, bowiem dzień zakończył się znacznie poniżej otwarcia / maksimów tworząc przy tym niedźwiedzią formację outside bar.

Jeśli spadki w rezultacie odbicia od kluczowego oporu oraz po formacji outside bar mają być kontynuowane, niedźwiedzie muszą teraz pokonać lokalne wsparcie na 12400. Wtedy też otwarta zostanie droga do kolejnego poziomu obrony na 12160.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0