easyMarkets

With over a decade of trading expertise and 100,000 fulfilled clients in 160 countries worldwide, easyMarkets will tick all your boxes whether you are a new or experienced trader, affiliate or introducing broker. Trade currencies, commodities, metals, vanilla options and indices from one place without the jargon, complicated offers and confusing terms! Welcome to the exciting world of trading. Welcome to easyMarkets.

Unia Europejska to dziwne małżeństwo. Istnieje niemal 30 lat i w ciągu tego czasu miała swoje wzloty i upadki. Niektórym państwom, takim jak Niemcy i Francja, udało się odnieść sukces i osiągnąć zawrotny wzrost gospodarczy, podczas gdy inne, jak Grecja i Bułgaria, mają z tym znaczne trudności. I nagle, w roku 2016, okazuje się, że Wielka Brytania chce rozwodu…

W 2017 roku w Unii Europejskiej przyspieszył wzrost gospodarczy, a stopa bezrobocia spadła do najniższego poziomu od dziesięcioleci. Rośnie produkcja i znacznie poprawił się poziom zadowolenia wśród Europejczyków.

W tym tygodniu zostaną opublikowane bardzo ważne dla UE dane. Zostaną podane do wiadomości zaledwie tydzień po posiedzeniu MPC, które miało miejsce w zeszłym tygodniu. Komitet podjął wówczas decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na tym samym poziomie, a stopy depozytowej na negatywnym 0,4%.  Ponadto uznano, iż do września utrzymany zostanie obecny program QE, lub do momentu, gdy inflacja zacznie rosnąć.

Do posiedzenia doszło w momencie, gdy wśród członków panują sprzeczne opinie na temat euro. Przez ostatnich kilka miesięcy byliśmy świadkami aprecjacji euro względem dolara do najwyższego poziomu od trzech lat.

W tym tygodniu zostały już opublikowane dane o inflacji w Niemczech. Dzisiaj Federalne Biuro Statystyczne wypuściło dane o inflacji, które okazały się niezgodne z oczekiwaniami rynku. Inflacja r/r wzrosła o 1,6% w stosunku do prognoz na poziomie 1,7%, natomiast m/m wzrosła zaledwie o 0,7%.

Jutro otrzymamy dane o niemieckiej sprzedaży detalicznej m/m oraz dane o inflacji z Hiszpanii – kolejnego państwa w Unii, które zmaga się z trudnościami. Analitycy spodziewają się, że dane o sprzedaży detalicznej w Niemczech spadną o 0,4%, a roczna stopa inflacji w Hiszpanii wzrośnie o 0,9%. Ponadto otrzymamy również dane o zatrudnieniu w Niemczech. „The Street” spodziewa się, że liczba osób zatrudnionych może spaść o 17 tys.

Inny ważny raport, którego możemy jutro oczekiwać, dotyczy inflacji oraz stopy bezrobocia w strefie euro. Rynki spodziewają się, że inflacja bazowa wyniesie 1,3%, o punkt procentowy mniej niż w zeszłym miesiącu. Natomiast stopa bezrobocia ma pozostać na poziomie 8,7%. Może to być sygnałem nierówności wśród państw należących do UE.

W czwartek opublikowany zostanie indeks PMI, czyli wskaźnik aktywności gospodarczej w sektorze produkcyjnym strefy euro. Pożądany jest tu odczyt na poziomie powyżej 50. Inwestorzy czekają zatem na informację, czy poziom aktywności rośnie, czy też nie. Można spodziewać się, że PMI utrzyma się na poziomie 56.5.

Opublikowane w tym tygodniu dane będą ważne zarówno dla inwestorów, jak i dla traderów. Zwłaszcza że dane o inflacji mogą okazać się wskazówką, w jakim kierunku zmierza EBC. Jak już pisałem, zaskakujące dane o inflacji – jak to miało miejsce w Wielkiej Brytanii – mogą skłonić EBC do rozważenia na nowo swoich celów.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0