W ubiegłym tygodniu rynek był zdominowany przez amerykańskie wiadomości polityczne, Rezerwę Federalną i Zgromadzenie Ogólne ONZ. W tym tygodniu dominować będą:

Polityka USA

Amerykańska polityka nadal będzie dominować na rynku. W zeszłym tygodniu demokratom udało się odroczyć głosowanie najwyższego sądu Bretta Kavenougha. Przedstawione zarzuty są obecnie badane przez FBI, a spodziewany raport ma być gotowy na piątek. Handlowcy bez wątpienia zwracają na to szczególną uwagę. Dzieje się tak dlatego, że strata republikanów będzie dla nich kłopotem, gdy wyborcy będą głosować w nadchodzących wyborach. Ich utrata doprowadzi do większych problemów dla uzbrojonej administracji Trumpa.

Numery miejsc pracy w USA

W środę ADP wyda numery zatrudnienia za wrzesień. Będą to bacznie obserwowane dane od handlowców. Handlowcy oczekują, że numery ADP pokażą, że gospodarka we wrześniu dodała ponad 185 tys. Numer zostanie opublikowany dzień przed opublikowaniem oficjalnych numerów przez departament pracy. Handlowcy oczekują oficjalnych danych, aby pokazać, że liczby wzrosły o 185K. Oczekuje się, że stopa bezrobocia spadnie do 3,8%, podczas gdy uważnie obserwowany numer U6 pokaże stopę bezrobocia na poziomie 7,4%. Handlowcy skupią się również na średnim tempie wzrostu płac i przeciętnych godzinach pracy.

PMI dla przemysłu

W każdym pierwszym tygodniu miesiąca inwestorzy zazwyczaj koncentrują się na liczbie produkcji. W niedzielę chińskie indeksy PMI wzrosły wolniej, niż się spodziewano. Indeks PMI dla przemysłu Caixin wzrósł o 50, czyli mniej niż oczekiwano 50,5, podczas gdy liczba Markit wzrosła do 50,8, czyli poniżej oczekiwanej 51,2.

Dzisiaj handlowcy otrzymają numery produkcyjne i nieprodukcyjne firmy Tankan z Japonii. Otrzymają również numery fabryczne z Niemiec, Francji i Włoch. Pozostałe PMI, które zostaną opublikowane w tym tygodniu, będą między innymi z Hiszpanii, Szwajcarii, RPA, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Rosji.

Spotkanie brytyjskich konserwatystów

W tym tygodniu konferencja konserwatystów odbędzie się w Wielkiej Brytanii. To będzie ważne spotkanie dla partii rządzącej. Theresa May spodziewa się, że będzie ciężko w tygodniu, ponieważ spotka się z jej partią na temat przyszłości Brexitu. Już teraz zespół przedstawicieli ogłosił, że sprzeciwi się jej propozycjom. Zapowiedzieli także plany zastąpienia jej jako lidera partii. Dlatego funt będzie główną walutą do oglądania w tym tygodniu.

RBA

W tym tygodniu Bank Rezerw Australii będzie jedynym dużym bankiem centralnym, który ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych. Handlowcy oczekują, że bank podąży za liderem innych banków centralnych i pozostawi stopy bez zmian. Handlowcy będą jednak zwracać szczególną uwagę na oświadczenie, które będzie pochodziło z banku. To oświadczenie pokaże, czy bank utrzyma status quo niskich stóp procentowych, czy też zmieni swój język na jastrzębi.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0