Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Na światowych indeksach doszło do znacznej wyprzedaży, co napędza popyt na japońskiego jena, uznawanego za bezpieczną przystań. W związku z tym na parach, gdzie stanowi on walutę kwotowaną jesteśmy świadkami spadków.

W przypadku pary walutowej CADJPY potwierdza się kierunek po wybiciu wsparcia stanowionego przez linię trendu wzrostowego biegnącą od dołka z 2016-go roku, widoczną na wykresie tygodniowym poniżej.

Warto przy tym zauważyć, że ruch spadkowy miał miejsce po pozytywnym teście oporu na 91.60, o którym wspominaliśmy w trakcie analizy z 9-go stycznia. Obecnie notowania testują istotne wsparcie z wykresu dziennego na 86.80.

Pokonanie wymienionego wyżej wsparcia na zamknięciu sesji może potwierdzić formację podwójnego szczytu i otworzyć drogę dalszym spadkom. Kluczowy cel przy tym scenariuszu stanowić będzie wsparcie na 83.50, które od kwietnia do czerwca 2017 r. sprawdzało się także w roli oporu. Najbliższy opór w przypadku odreagowania spadków zapewnia teraz przełamana linia trendu.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0