Dominik Jamka

Odpowiedzialny za sprzedaż i wsparcie klientów w polskim oddziale easyMarkets. Dominik jest wnikliwym obserwatorem rynku kryptowalut od początków jego istnienia. Prowadzi szkolenia i webinary dotyczące inwestowania w kryptowaluty. Posiada szerokie doświadczenie międzynarodowe w Azji, dalekim wschodzie oraz Europie.

Notowania pary walutowej CADCHF po ustanowieniu dołka trendu spadkowego w pierwszym tygodniu marca br., odbiłby do wcześniejszego poziomu wsparcia na 0.7430, który po przełamaniu stanowiły opór. Następnie poziom ten został przełamany i powstał nowy trend wzrostowy.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, trend wzrostowy zaprowadził notowania do kluczowej strefy oporu w obrębie 0.7660. Pierwsza próba jej pokonania miała miejsce w miniony wtorek, jednak w kolejnych dniach, cena powróciła pod strefę.

Istotne znaczenie ma teraz to, jak dalej potoczy się akcja cenowa na oporze. Na wykresie 4-godzinnym poniżej widać dodatkowe, lokalne wsparcie blisko 0.7610, od którego może zależeć dalszy ruch krótkoterminowy na CADCHF.

Wybicie dołem wsparcia na 0.7610 otwierałoby drogę do kolejnego poziomu obrony na 0.7550. Jednakże o wiele istotniejszy poziom wsparcia znajdziemy dopiero na 0.7430.

Alternatywnie, skuteczne przełamanie ubiegłotygodniowych maksimów oznaczało będzie potencjał do kontynuacji trendu wzrostowego. Najbliższy kluczowy opór, do którego mogą wtedy zmierzać sprzedający znajdzie się wtedy na 0.7880.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0