Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Bitcoinowe byki z pewnością nie mogą zaliczyć pierwszego miesiąca obecnego roku do udanych. Najstarsza kryptowaluta osunęła się w styczniu o 26%, co na przestrzeni ostatnich lat można uznać za najgorszy miesiąc.

Niezbyt dobre wieści napłynęły wczoraj z Indii, gdzie tamtejszy minister finansów zadeklarował, iż zrobi wszystko, by zakazać wykorzystywania kryptowalut w jakiejkolwiek formie. Dla Bitcoina indyjski rynek jest bardzo istotny, ponieważ aż 1 na 10 transakcji zawieranych globalnie na tej kryptowalucie ma miejsce właśnie w Indiach.

Jak widać na poniższym wykresie dziennym BTC/USD, kurs osunął się pod istotne wsparcie na 9230.00, gdzie znajdował się dołek z ubiegłego miesiąca. Poziom ten stanowił także minima byczego pin bara, który został zanegowany.

Ponadto wczorajszy dzień zamknął się w okolicach poziomu $9.000, a zatem notowania wróciły do cen, które ostatnio widziane były w drugiej połowie listopada ubiegłego roku. W przypadku dalszych osłabień, kurs może kierować się do kluczowego wsparcia technicznego w okolicach $7500.00.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0