Dominik Jamka

Odpowiedzialny za sprzedaż i wsparcie klientów w polskim oddziale easyMarkets. Dominik jest wnikliwym obserwatorem rynku kryptowalut od początków jego istnienia. Prowadzi szkolenia i webinary dotyczące inwestowania w kryptowaluty. Posiada szerokie doświadczenie międzynarodowe w Azji, dalekim wschodzie oraz Europie.

Kurs pary walutowej AUDNZD dotarł w ubiegłym tygodniu do bardzo istotnego wsparcia długoterminowego, które stanowi trzyletnia linia trendu wzrostowego. Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, przy wcześniejszych spotkaniach z tą linią trendu w czerwcu 2017 oraz wrześniu 2016, dochodziło do znacznych ruchów wzrostowych.

Pozostaje pytanie, czy także i tym razem jest szansa na powrót do wzrostów. Po przejściu na wykres 4-godzinny widzimy jak cena odbiła od wspomnianej wyżej, długoterminowej linii trendu, a następnie skierowała się do oporu w postaci krótkoterminowej linii trendu biegnącej od szczytu z drugiej połowy marca br.

Jest to zatem pierwsza oznaka powrotu byków na wsparciu. Kluczowy opór w przypadku skutecznego odbicia od długoterminowej linii trendu stanowi strefa między 1.0780 – 1.0820. Zanim jednak notowania dotrą w te okolice, kupujący będą jeszcze musieli się zmierzyć z oporem krótkoterminowym blisko 1.0640.

Alternatywnie, bycze nastawienie po odbiciu od wsparcia zakwestionowane zostanie po zamknięciu notowań tygodniowych pod trzyletnią linią trendu. Wtedy też odsłonięty zostałby kolejny obszar obrony blisko 1.03760 – 1.0400.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0