Tomasz Brach

Dealer easyMarkets, odpowiedzialny za analizę rynku walut, surowców i giełd. Nadzoruje obsługę transakcyjną klientów w Oddziale easyMarkets w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na rynku finansowym od 2003 roku. Doświadczenie zdobywał jako makler, dealer rynku międzybankowego oraz animator papierów wartościowych w biurach maklerskich i bankach.

Obecny tydzień przyniósł swego rodzaju rozstrzygnięcie na parze walutowej AUDNZD. Przełamany został bowiem kluczowy obszar wsparcia horyzontalnego w obrębie 1.0860.

Tym samym notowania uwolniły się z ruchu bocznego w jakim przebywały od grudnia minionego roku. Jak widać na poniższym wykresie dziennym, panujące obecnie momentum sprzyja niedźwiedziom na co wskazują duże świece o spadkowych korpusach.

Wracając jednak do przełamanej strefy wsparcia blisko 1.0860, to stanowi ona obecnie opór, na którym wypatrywać można okazji sprzedażowych, o ile dojdzie do cofnięcia w jej okolicie.

Kolejnym kluczowym celem dla spadków może być obszar wsparcia między 1.0610 – 1.0520. Ponadto, jeśli chodzi o tę parę, warto zwrócić uwagę na dzisiejszą decyzję i oświadczenie Banku Rezerw Nowej Zelandii dotyczące polityki monetarnej. Wydarzenie to zaplanowano na godzinę 21:00, a konsensus rynkowy zakłada utrzymanie oficjalnej stopy kasowej (OCR) na poziomie 1,75%.

Czy ten artykuł był pomocny?

0 0 0